כירורגיה דנטלית
הסביר

השתלת שיניים ביום אחד מתאפשרת באמצעות טכניקה ניתוחית בשם העמסה מיידית שמשמעותה העמסת מערכת שיניים מלאה וחדשה על עצם הלסת המבוססת על מספר שתלים. להשתלת שיניים ביום אחד ישנם יתרונות רבים כגון; חזרה מהירה יותר לשגרה, שימור עצם הלסת, פחות זיהומים , אך יחד עם זאת שיטה זו אינה מתאימה לכל אחד ויש לברר מול הרופא השיניים המטפל לאחר שבוצעו כל הבדיקות האם אתה מתאים להשתלת שיניים מסוג זה.
השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת לרופא השיניים לקבוע את המיקום המדויק להנחת השתלים על מסך מחשב לאחר שבוצעה סריקה דיגיטלית של השיניים, , את אורך ורוחב השתלים וגם את זוויות ההכנסה שלהם בתכנון אישי עבור המטופל טרם ביצוע הניתוח עצמו. כמו כן, ניתן גם להדפיס מודל תלת מימדי של הסד הכירורגי שתיכננו על גבי המחשב. כתוצאה מהתכנון המוקדם, השיטה הזו חוסכת חתכים ותפרים מיותרים, להימנע מסיכונים וסיבוכים ובדרך כלל זמן ההחלמה מהשתלת שיניים ממוחשבת הינו מהיר יותר מהשתלת שיניים רגילה.
הרמת סינוס הינו הליך כירורגי 45-90 דקות המתבצע במרפאת שיניים במטרה לעבות את העצם בחלק האחורי של הלסת העליונה, לקראת השתלת שתל דנטלי. ישנם מצבים בהם האיזור של עצם הלסת המועד להשתלת שתל אינו מספיק לאורך השתל הרצוי ולכן קיים חשש שלשתל לא תהיה אחיזה חזקה בעצם לאורך השנים. לפיכך אנו מבצעים הרמת סינוס שהיא למעשה החדרת תחליף עצם באיזור השתל המאפשרת הגבהה מלאכותית של העצם.
טרם ביצוע השתלת שיניים יש לוודא כי יש לנו מספיק עצם בלסת על מנת שלשתלים תהיה אחיזה חזקה אשר תחזיק לאורך שנים. השתלת עצם למעשה מטרתה להוסיף עצם בלסתות למי שיש חוסר. קיימות מספר שיטות להשתלת עצם המובדלים מבחינת סוג החומר להשתלה והמיקום בפה בו נבצע את השתלת העצם. המקורות לעצם יכולות להיות: מתוך חלל הפה של המטופל; מאיזורים אחרים בגוף המטופל או לחלופין מבנק עצם המופק ממקור חיצוני מן החי -מה שרוב הרופאים משתמשים בו.

75 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת מבעיות חניכיים: ג’ינג’יביטיס (Gingivitis) ומחלות נוספות
הסימנים לכך הם: ריח רע מהפה, חניכיים מדממות ונפיחות בחניכיים. ישנה דלקת שטחית והפיכה הנקראית ג’ינג’יביטיס שסימניה הם חניכיים אדומים ונפוחים ומדממים בעת צחצוח שיניים ונובעת מהצטברות של חיידקים בין החניכיים לשן עצמה. ישנם מחלת חניכיים נוספת הנקראית פריודונטיס שהגורם לה הם חיידקים הנמצאים בפלאק וגורמים לזיהום אשר עלול להוביל לפגיעה ברקמות סביב השן , כיסי חניכיים וספיגה של עצם שלבסוף מובילים אף לאובדן שיניים.

ישנם טיפולים שונים לבעיות אלו המתחילים בהדרכה נכונה במרפאה לצחצוח שיניים וניקוי ביתי , ניקוי עמוק תת חניכי ואף תרופות לדיכוי המחלה.

בעיית חניכיים נוספת הינה נסיגת חניכיים הנקראת גם רצסיה, נסיגת חניכיים (רצסיה) הינה תופעה נפוצה המאופיינת ע”י חשיפה של פני שטח השורש עקב תזוזה של שולי החניכיים לכיוון השורש ושכיחה בעיקר בצעירים. הסיבות העיקריות לנסיגת חניכיים הן צחצוח אגרסיבי, חניכיים דקות, הצטברות חיידקים ודלקת, נסיגת חניכיים כחלק מהתהליך ההרסני של מחלת חניכיים חמורה, ועמדה בולטת של השן בקשת השיניים בלסת במיוחד לאחר טיפול אורתודונטי.

לציבור הרחב, רפואת שיניים וניתוחי שיניים קשורים בעיקר לקיבוע שיניים. עם זאת, רפואת שיניים היא לא רק על תיקון השיניים שלך, אלא גם מכסה היבטים אחרים של שורש מורכב craniofacial מורכב.

כגון המבנה הטמפררומאנדיבולרי ומבנים תומכים אחרים. בתורו, ניתוחי שיניים אינם מכסים רק טיפולי שורש ועקירת שיני בינה שנפגעו. רופאי שיניים הם העוסקים ברפואת שיניים.

מה זה בדיוק
כירורגיית שיניים?

ניתוח שיניים הוא ניתוח של עצמות הלסת והשיניים. לכן, הוא מכסה לא מעט טיפולי שיניים או הליכים רפואיים הכוללים שינוי מלאכותי של שיניים. הוא כולל את ההליכים הבאים להלן.

ניתוחי שיניים

1. אנדודונטי: זהו סוג של ניתוח המערב את השורש או מוך השן.

א. טיפול שורש: ניתוח שורש הוא טיפול אנדודונטי הנעשה על ידי אנדודונט או רופא שיניים על מנת לטפל בשן חולה או פגומה כאשר שורש השן חשוף. מדובר בהסרת מוך השן המודלק ושורש השן מתחת לאמייל ולדנטין על מנת להקל על הכאב ולהציל את השן מעקירת השן (ובכך ליצור טיפול שורש).

השן הנגועה נקדחת ומוך השן שלה מוסר, רק כדי להיות מוחלף בחומר אינרטי. לאחר מכן, כתר מונח על גבי השן כדי להציל אותה. בעבר, טיפול שורש היה ידוע לשמצה בשל כאביו. עם זאת, הטיפול האנדודונטי המודרני של טיפול השורש אינו דומה לימים עברו. זה הרבה יותר יעיל ופחות כואב מבעבר.

ב. פולפוטומיה: זהו שלב מקדים להליך טיפול שורש. זה כרוך בפתיחת חדר מוך השן לצורך ניקוז זיהום מוך השן. ליתר דיוק, הוא הסיר את החלק החולה של מוך השן ומשאיר לבד את שאר מוך השן, כך שאין צורך בהליך טיפול שורש מלא.

טיפול אנדודונטי זה משמש במקרה שהמטופל מעוניין לשמור על חיוניות רקמת המוך הבריאה שנותרה. היתרונות שלה כוללים שימור שיניים חיות המסוגלות להבחין בין חום לטמפרטורות קרות, כמו גם לקבל חומרים מזינים מהדם שלך. שן שהשורש שלה נעקר נוטה יותר להתפורר ולהישבר.

הליך זה כרוך בהסרת כל מוך השן בתא מוך השן באופן זמני למען הקלה בכאב. כריתת מוך השן נדרשת בדרך כלל כאשר פולפוטומיה אינה אופציה וכל מוך השן הזדהם, מודלק ונגוע במחלות. לאחר ההסרה, התעלות מטופלות ומנוקות.

לפעמים, רופאי שיניים עושים כריתת מוך על שיניים ראשוניות או חלב. במקרים כאלה, עיסת מוחלף עם חומר resorbable. זוהי דרך הפעולה המומלצת לדלקת מוך בלתי הפיכה במוך השן הרדיקולרי והעטרה וכן בשיניים טוחנות ראשוניות שהן מורסות.

צור עימנו קשר

חייג אלינו 24/7
534-526-38-19 90+
שלח לנו דוא"ל
office@istanbuldental.info
book@istanbuldental.info

קבעו פגישה

הזמינו ביקור ב-IstanbulDental, פשוט מלאו את הטופס למטה ואנו ניצור עמכם קשר בנוגע להתערבות לה אתם זקוקים.

  [email* your-email placeholder "הכנס כתובת דוא"ל אלקטרוני *"]

  https://istanbuldental.info/wp-content/uploads/2020/01/home-services.jpg

  שירותי רפואת שיניים

  רפואת שיניים היא תחום רפואי-כירורגי העוסק במניעה, אבחון וטיפול של מחלות או פציעה בשיניים ובלסתות, ולעיתים גם בפנים, בחלל הפה ובבסיס הגולגולת. עוסקים בה רופאי שיניים, סייעות ושינניות.
  https://istanbuldental.info/wp-content/uploads/2020/01/home-services-2.jpg

  שתלים דנטליים

  שתלים דנטליים הינם ברגים בעלי צורה גלילית, שאותם אנו, רופאי השיניים, מחדירים לעצמות הלסת. תפקידם של השתלים הדנטליים הוא לשמש בסיס לבניית שחזורים של שיניים. כיום ביכולתנו לבצע שחזור של שן אחת, של מספר שיניים ואם יש צורך, נוכל להרכיב שיניים על גבי עצם הלסת, לכל אורכה.

  https://istanbuldental.info/wp-content/uploads/2020/01/home-services-3.jpg

  כירורגיה

  כירורגיה היא תחום ברפואה העוסק בריפוי מחלות, פציעות ומצבים רפואיים אחרים באמצעות ניתוח פולשני של גוף החולה. כיום ניתן לבצע ניתוחים זעירים פולשניים, אשר מבוצעים באמצעות מספר חתכים קטנים בשילוב עם מצלמה. הכירורגיה מבוצעת לרוב בבתי חולים, אם כי כיום הולך וגדל מספר הניתוחים המבוצעים במרפאות ואשפוזי יום. העוסק בכירורגיה קרוי כירורג או …

  https://istanbuldental.info/wp-content/uploads/2020/01/home-services-4.jpg

  הלבנת שיניים

  הלבנת שיניים – מה חשוב לדעת?

  • החומר הפעיל שגורם ללבנת שיניים לא משפיע על הצבע של סתימות וכתרים בשיניים קדמיות, וכך עלולים להיווצר פערים בגווני השיניים הסמוכות זו לזו. …
  • יש להקפיד על הוראות רופא השיניים, שכן שימוש בכמות מוגזמת של החומר הפעיל עלול לגרום לרגישות ולחוסר נוחות.
  • החומר הפעיל עלול לגרום לרגישות בשיניים כאשר יש בהן חורים או סדקים. …
  • מטופלים רבים מדווחים על רגישות חולפת בשיניים במהלך הימים הראשונים.
  IstanbulDental

  צוות רופאי שיניים הפועל על מנת להבטיח שתקבל את הטיפול הטוב ביותר.

  רשתות חברתיות

  בקרו באתר IstanbulDental בקישורים חברתיים אלה וצרו איתנו קשר. הקפד לעקוב אחר החשבונות שלנו לקבלת עדכונים שוטפים.

  Copyright 2023 by IstanbulDental. All rights reserved.

  Copyright 2023 by IstanbulDental. All rights reserved.